Nauka szybkiego pisania na klawiaturze

Program pomaga opanować technikę bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputera. Warunkiem sukcesu - czyli szybkiego, bezbłędnego pisania - jest systematyczne przerobienie materiału w stosunkowo krótkim czasie. Program oferuje kilka kursów liczących od 5 do 50 lekcji. Każda z nich składa się z kilku elementów - ćwiczeń, gier lub testów. Przed rozpoczęciem ćwiczenia Mistrz Klawiatury wyświetla bardzo cenne wskazówki metodyczne, dotyczące chociażby układu rąk i palców na klawiaturze, doboru biurka czy właściwego ustawienia monitora. Uczeń jest na bieżąco informowany o postępach, szybkości pisania znaków na minutę, o liczbie błędów i procentowej "bezbłędności". Ponadto może włączyć metronom i ustawić jego tempo. Sygnały akustyczne w regularnych odstępach czasu pozwolą poprawić rytmiczność pisania. Po przerobieniu danego ćwiczenia Mistrz klawiatury podsumowuje wyniki, informując kursanta, co idzie mu doskonale, a nad czym powinien jeszcze popracować. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uczeń otrzymuje certyfikat.

W trybie grania należy poprawnie wpisywać pojawiające się słowa, co jest nagradzane odkrywaniem kolejnych fragmentów obrazka. Zamiast nudnego wkuwania nadzorowanego przez komputer można wybrać naukę w trybie swobodnym. Użytkownik ma tu do dyspozycji wszystkie ćwiczenia podstawowe (z kursu pełnego), mankografy (utwory poetyckie napisane przy użyciu tylko niektórych liter), wprawki (ćwiczenia poszczególnych palców) i pokaźny wybór tekstów (w tym fragmenty pereł polskiej literatury). Generator ćwiczeń tworzy teksty ze słów bądź losowych zbitek liter - uwzględniając dotychczas przyswojone. Na dodatek można ćwiczyć nawet na własnych, dowolnych tekstach zapisanych w formacie TXT.

Aplikacja obsługuje różne rodzaje klawiatur - w tym układy programisty i maszynistki. Błędy mogą być sygnalizowane akustycznie. Mistrz klawiatury potrafi pracować z wieloma użytkownikami - gdy korzysta z niego kilka osób, ich postępy i wyniki są ewidencjonowane oddzielnie. Korzystanie z programu jest proste, dlatego nadaje się on doskonale się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. W razie problemów można przywołać pomoc podręczną praktycznie we wszystkich oknach aplikacji.

oto moj wynik!

Szybkość pisania i umiejętności na klawiaturze można doskonalić różnymi programami. Większość z nich jest darmowa. Jednak programy płatne z pewnością oferują więcej opcji i są sprawdzone!

Pobrać programy możemy z wielu miejsc w sieci jednak najpewniej ze strony producenta!

Techniczne Środki Dydaktyczne